Na webových stránkach Slovenskej národnej knižnice (SNK) používame súbory cookies. Prezeraním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies nájdete TU.

 

  Zrod a cesty knihy /medzinárodná konferencia/

Martin, 1. mája 2015 - Chcete sa dozvedieť, ako vyzerala právnická literatúra či náboženská propaganda v 16. storočí? Ako čitatelia vnímali Kopernikovu heliocentrickú sústavu? Koľko detí chodilo v Rakúsko-Uhorsku do škôl a čo sa učili? Omnoho viac zaujímavých tém nájdete v programe medzinárodnej konferencie Zrod a cesty knihy, ktorú pripravila Slovenská národná knižnica (SNK) v dňoch 5. až 7. mája v historických priestoroch Literárneho múzea SNK v Martine.

Konferencia, na ktorej odprezentuje svoje príspevky 38 odborníkov z Čiech, Maďarska, Česka, Poľska i Srbska, sa zameriava na výskum dejín knižnej kultúry na Slovensku a v stredoeurópskom priestore. Hovoriť sa bude o knižnej kultúre stredoveku a 16. – 19. storočí, teórii knižnej vedy aj o súčasnom stave v oblasti výskumu historických kníh a historických knižných fondov v krajinách jednotlivých účastníkov. Pozornosť odborníkov sa sústredí aj na rôzne spôsoby vzniku knihy v priebehu dejín, na históriu kníhtlačiarstva a knižného trhu, ako aj na pramenné materiály týkajúce sa výskumu knihy a jej histórie.

Radi Vás na podujatí uvidíme!

Mgr. Katarína Mažáriová
manažér publicity DIKDA
Oddelenie pre styk s médiami a verejnosťou

Program konferencie Zrod a cesty knihy (pdf)

2015-05-05 LM SNK konferencia Zrod a cesty knihy NB plagat 


     logo online katalog snk new gr logo dikda katalog gr logo dikda grlogo eiz gr logo slovakiana gr logo zond gr logo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr 

logo opis cb   logotyp MKSR sk cb


logo navstevnik cb 1
    logo GIS cb    logo EYCH2018 cb

sn facebooksn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

July 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Navštívte nás

Navštívte SNK a jej múzeá

 

Slovenská národná knižnica
Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo dikda   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 WDL logo