Na webových stránkach Slovenskej národnej knižnice (SNK) používame súbory cookies. Prezeraním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies nájdete TU.

 

  SNK a jej čitatelia blahoželajú spisovateľovi Jozefovi Pavlovičovi

Martin, 13. jún 2014 - Slovenská národná knižnica dnes blahoželá pánovi Jozefovi Pavlovičovi, významnému spisovateľovi literatúry pre deti a mládež k jeho 80. narodeninám. SNK však nebude rekapitulovať jeho bohatú literárnu činnosť, ale dá priestor tým, ku ktorým sa pán spisovateľ prihovára – detským čitateľom.

Práve oni s obľubou čítajú jeho knižky a prežívajú príbehy jeho hrdinov. Dovoľte nám pripomenúť netradičnú vyučovaciu hodinu, ktorá sa pri príležitosti autorových narodením konala v Literárnom múzeu SNK a pripojiť sa ku malým gratulantom. Všetko najlepšie pán spisovateľ!

novinky 2014-06-13 Pavlovic detom 1

 

Vážený pán spisovateľ Jozef Pavlovič, 
pri príležitosti blížiacich sa Vašich 80. narodenín pripravilo Literárne múzeum SNK Martin na konci marca a začiatkom apríla t. r., v rámci Týždňa slovenských knižníc, tri netradičné vyučovacie hodiny pod názvom JOZEF PAVLOVIČ DEŤOM.

novinky 2014-06-13 Pavlovic detom 2

Netradičná vyučovacia hodina v "našej škole" v Literánom múzeu SNK venovaná Vašej tvorbe.

 

V rámci týchto hodín sme sa presvedčili, že deti poznajú a stále s obľubou čítajú Vaše knižky, dokonca si ich mnohí, čo nás milo prekvapilo, priniesli na vyučovanie. Tak ako nás dospelých, iste i Vás by bolo potešilo, koľko žiakov prvého stupňa martinských základných škôl bolo ochotných sa iniciatívne zapojiť do čítania a ako krásne čítali Vaše básničky a krátke prózy. Na našom netradičnom vyučovaní sme Vás bližšie spoznali aj ako autora televíznych seriálových večerníčkov, aj ako autora mnohých pesničiek. Pohotovo a správne deti riešili i Vaše hádanky. Mali sme aj dospelého hosťa – martinskú recitátorku pani Gabiku Hamranovú. Prečítala dve Vaše rozprávky o písmenách abecedy O veľkom, malom a ešte menšom (v) Ako sa zrodilo malé tlačené u
Obdivovali sme Vás, ako sa viete hrať so slovami, s písmenkami abecedy. My dospelí sme sa najviac zapotili, keď začala vedomostná súťaž o tom, čo si deti zapamätali o ujovi spisovateľovi Jozefovi Pavlovičovi a jeho knižkách. Títo malí, ale bystrí žiaci hravo zvládali správne odpovede. My sme museli mať oči na stopkách, aby sme správne určili toho najšikovnejšieho, víťaza. 
Bolo nám ľúto, že ste nemohli byť osobne medzi nami. Vieme, že z Bratislavy do Martina je dosť ďaleko a že máte svoje povinnosti. No, mali sme tu aspoň veľa Vašich knižiek, z ktorých sme si s chuťou čítali, Vaše hádanky, Vaše pesničky. A verte, bolo nám s nimi skvele. Ďakujeme Vám! 
K Vašim 80. narodeninám, ktorých sa dnes dožívate, želáme veľa dobrého zdravia, tvorivých síl a literárnych nápadov. Už teraz sa tešíme na Vaše nové knižky. Srdečne Vás pozdravujeme

Eva Kalnická 
Literárne múzeum SNK 
a žiaci martinských základných škôl

 

P. S. Milý pán spisovateľ Jozef Pavlovič, k Vášmu životnému jubileu prijmite s láskou niekoľko výtvarných prác od žiakov 2. ročníka Základnej školy Aurela Stodolu v Martine – Záturčí. Na týchto obrázkoch sú hrdinovia z Vašich detských knižiek, ako ich videli ich detské oči.

 

novinky 2014-06-13 Pavlovic detom 3

 

novinky 2014-06-13 Pavlovic detom 4


     logo online katalog snk new gr logo dikda katalog gr logo dikda grlogo eiz gr logo slovakiana gr logo zond gr logo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr 

logo opis cb   logotyp MKSR sk cb


logo navstevnik cb 1
    logo GIS cb    logo EYCH2018 cb

sn facebooksn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

July 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Navštívte nás

Navštívte SNK a jej múzeá

 

Slovenská národná knižnica
Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo dikda   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 WDL logo