Na webových stránkach Slovenskej národnej knižnice (SNK) používame súbory cookies. Prezeraním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies nájdete TU.

 

  Novinky v Katalógu digitálnej knižnice SNK /50. týždeň 2018/

Vianoce sa blížia. Niekto ich má rád ligotavé, žiariace, všade plno lesku, iný zas siahne po slamenej a drevenej výzdobe v štýle našich predkov. Skúsme nájsť v Katalógu digitálnej knižnice inšpirácie na skrášlenie si príbytku vlastnou šikovnosťou...a samozrejme, každému podľa vlastného gusta.

Počas adventu je čas na zamyslenie a romantické chvíle, všade navôkol sa vznáša čosi tajomné a na ľudí pôsobí vzrušenie aj pokoj zároveň...V knihe Originálne dekorácie nájdete tipy na prírodné ozdoby, venčeky, hviezdičky.

Hviezda

Viac si môžete prečítať (Originálne dekorácie, IKAR, rok 2007, str. 107) v Katalógu digitálnej knižnice SNK.

 

Pokiaľ siahnete po knihe Kvetinové nápady, dobre si ju zapamätajte, pretože v nej nájdete krásne nápady aj na ostatné sviatky v roku – Veľkú noc, ale aj Valentína či Helloween.

2018 12 14 Kvetinove napady

Tento a mnohé iné nápady nájdete (Kvetinové nápady: tvorivé nápady pre šikovné ruky od Valentína až po Vianoce, Wagener, K., rok 2010, str. 119) v Katalógu digitálnej knižnice SNK.

 

Ak ste skôr len na jednoduchšie veci, siahnite po univerzálnych vianočných šablónach.  

Sablona

Iné šablony (Filigrány pre každého - obrázky a dekorácie na okná, Bolgert, N., Krumbacher, R., rok 2008, str. 1) nájdete v Katalógu digitálnej knižnice SNK.

 

Nožnicovo zručným jedincom so vzťahom ku jemným filigránovým dekoráciám ulahodí kniha Filigrány pre každého. Veľké motívy z tvrdého papiera a hviezdy premenia vaše okná na malú súkromnú umeleckú galériu.

anjeli

(Filigrány pre každého - obrázky a dekorácie na okná, Bolgert, N., Krumbacher, R., rok 2008, str. 23)

 

V Katalógu digitálnej knižnice SNK  sa k 14. decembru 2018 nachádza a používateľom je celkovo sprístupnených viac ako 1 milión digitálnych objektov (monografie, pohľadnice, plagáty, špeciálne dokumenty, periodiká a články).

V rámci lokálnej siete SNK majú používatelia neobmedzený prístup k plným textom všetkých typov objektov, v ktorých môžu cez sofistikovaný discovery systém vyhľadávať (aj plnotextovo), prezerať si ich a v súlade s autorským zákonom vytlačiť.
Ako používateľ už nemusíte čakať, kým Vám fyzický dokument prinesú z depozitu - k státisícom zdigitalizovaných objektov máte prístup ihneď. A vyhľadať si, čo Vás zaujíma, môžete z pohodlia svojho domova - obmedzenie sprístupnenia na priestory SNK sa týka len prístupu k plným textom, všetky ostatné možnosti, ktoré dikda.snk.sk ponúka, využijete naplno z ktoréhokoľvek miesta a kedykoľvek.

 

 

 


     logo online katalog snk new gr logo dikda katalog gr logo dikda grlogo eiz gr logo slovakiana gr logo zond gr logo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr 

logo opis cb   logotyp MKSR sk cb


logo navstevnik cb 1
    logo GIS cb    logo EYCH2018 cb

sn facebooksn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

July 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Navštívte nás

Navštívte SNK a jej múzeá

 

Slovenská národná knižnica
Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo dikda   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 WDL logo