Na webových stránkach Slovenskej národnej knižnice (SNK) používame súbory cookies. Prezeraním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies nájdete TU.

 

  Novinky v Katalógu digitálnej knižnice SNK /33. týždeň 2018/

(Ne)hurá do školy!

Malí či veľkí - aj s Katalógom digitálnej knižnice SNK sa môžete pripraviť do školy – trocha si precvičiť, čo ste cez leto zabudli. Medzi 15 801 novinkami, ktoré pribudli v 33. týždni, nájdete aj školské učebnice, cvičebnice, vysokoškolské skriptá.

Učebnica matematiky pre prvý ročník základnej školy obsahuje úlohy na precvičovanie. Druháčikovia si s ňou poľahky zopakujú o hruškách a jabĺčkach to, čo sa naučili v prvej triede.

2018-08-17 dikda snk snk ucebnice matematika

Matematika : učebnica pre prvý ročník základnej školy s úlohami na precvičovanie (Marinkovič, 2013) v Katalógu digitálnej knižnice SNK, ale nájdete aj ďalšie učebnice a cvičebnice

Dejepis pre základné školy Od praveku k staroveku žiakom druhého stupňa základných škôl pomôže osviežiť si v pamäti všetko to, čo sa naučili o vzniku Zeme a vývine človeka. Stačí im preletieť prvých pár stránok a zas budú v dejepise doma tak, ako ryba vo vode.

2018-08-17 dikda snk snk ucebnice dejepis 2007 s2 

Učebnica Dejepis 1 : od praveku k staroveku (Dvořák, P. - Valachovič, P., 2007) záujemcom o históriu vysvetlí „hodiny života na zemi" počas najstarších období. V ďalších učebniciach dejepisu z Katalógu digitálnej knižnice SNK, sa  postupne prepracujú až k novoveku.

Pre mnohých veľký postrach týždňa – fyzika – nemusí byť až takou hrôzou vo vyšších ročníkoch, ak jej opakovaniu venujete posledných pár dní prázdnin. Skúste začať so šiestackou látkou, kde je všetko takpovediac „vysvetlené polopate". 

2018-08-17 dikda snk snk ucebnice osetrovatelstvo 2010 s24

História ošetrovateľstva od Dany Farkašovej a Ľudmily Kubicovej (2010) môže byť nápomocná stredoškoláčkam – budúcim ošetrovateľkám. Skriptá pre vysokoškolákov už do hĺbky rozoberajú jednotlivé špecifiká odboru ošetrovateľstvo.

Náčrt vývoja slovenskej teórie marketingu od Kristíny Viestovej zas pomôže vysokoškolákom zvládnuť slovenskú teóriu marketingu - začítajte sa do prehľadu marketingových stratégií v Katalógu digitálnej knižnice SNK

Katalógu digitálnej knižnice SNK sa k 17. augustu 2018 nachádza a používateľom je celkovo sprístupnených viac ako 1 milión digitálnych objektov (monografie, pohľadnice, plagáty, špeciálne dokumenty, periodiká a články).

V rámci lokálnej siete SNK majú používatelia neobmedzený prístup k plným textom všetkých typov objektov, v ktorých môžu cez sofistikovaný discovery systém vyhľadávať (aj plnotextovo), prezerať si ich a v súlade s autorským zákonom vytlačiť.

Ako používateľ už nemusíte čakať, kým Vám fyzický dokument prinesú z depozitu - k státisícom zdigitalizovaných objektov máte prístup ihneď. A vyhľadať si, čo Vás zaujíma, môžete z pohodlia svojho domova - obmedzenie sprístupnenia na priestory SNK sa týka len prístupu k plným textom, všetky ostatné možnosti, ktoré dikda.snk.sk ponúka, využijete naplno z ktoréhokoľvek miesta a kedykoľvek.


     logo online katalog snk new gr logo dikda katalog gr logo dikda grlogo eiz gr logo slovakiana gr logo zond gr logo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr 

logo opis cb   logotyp MKSR sk cb


logo navstevnik cb 1
    logo GIS cb    logo EYCH2018 cb

sn facebooksn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

July 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Navštívte nás

Navštívte SNK a jej múzeá

 

Slovenská národná knižnica
Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo dikda   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 WDL logo