Na webových stránkach Slovenskej národnej knižnice (SNK) používame súbory cookies. Prezeraním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies nájdete TU.

 

  Novinky v Katalógu digitálnej knižnice SNK /31. týždeň 2018/

Vydajte sa s nami na cesty!

Polovicu prázdnin máme za sebou, ale stále ešte pár týždňov pred sebou a počas nich sa môžeme vydať na potulky po Slovensku aj po svete. Možno práve v Katalógu digitálnej knižnice SNK nájdete destináciu, do ktorej sa necháte „odviať vetrom" (alebo odviesť vlakom, autom, autobusom či lietadlom). Medzi novinkami, ktoré tu pribudli v 31. týždni nájdete aj cestopisy.

Ak ešte nemáte poriadne preskúmanú svoju domovinu, inšpiráciou by sa pre vás mohla stať krásna monografia Stanislava Mutnága z roku 2007, s veľmi príznačným názvom Slovensko.

2018-08-03 dikda katalog cestopisy Slovensko 2007

Ukážka z publikácie Slovensko (Muntág, S., 2007) – v Katalógu digitálnej knižnice SNK nájdete mnoho zaujímavých obrazových publikácií, sprievodcov, máp a ďalších zdrojov pre Vaše výlety po Slovensku.

Tí, ktorí ťažko odolávajú volaniu diaľok, nájdu inšpiráciu v knihách nášho ex-prezidenta Rudolfa Schustera Viac ako sen: expedícia Schuster III. Fyzicky zdatnejší fajnšmekri nepohrdnú spomienkami nášho popredného horolezca Františka Keleho Čilske poludníky".

Možno by ste dnes už podľa inštrukcií Mórica Beňovského nikam netrafili, ale jeho spomienky sú aj po tristo rokoch fascinujúce a v roku 1999 opäť vyšli po francúzsky.

2018-08-03 dikda katalog cestopisy Benovsky Memoirs et Voyages 1999 

Pamäti a cesty Mórica Beňovského nájdete v Katalógu digitálnej knižnice SNK vo viacerých jazykoch.

Ak ste skôr na drsnejšie podnebie a príbehy, západní Vikingovia budú inšpirovať práve vás. Prv, ako sa vydáte po ich stopách, nezabudnite sa „poradiť" najskôr s Historickou revue, ktorá v č. 10/2017 popisuje ich cesty.

No a ak by sa vám naozaj už ale vôbec nechcelo baliť kufre a niekam cestovať, tak príďte s deťmi ku nám a prečítajte si dobrodružný román Brána do zabudnutého údolia, v ktorom sa skupina mladých dobrodruhov dostane až na záhadné miesto, kde sa stretávajú časové dimenzie. A predstavte si, to záhadné miesto nájdete práve na Kysuciach!

2018-08-03 dikda katalog cestopisy Hruby Brana do zabudnuteho udolia

Cestovať v čase môžete aj pomocou Katalógu digitálnej knižnice SNK a v ňom zverejnených knižiek – začítajte sa do Brány do zabudnutého údolia od Ladislava Hrubého

Katalógu digitálnej knižnice SNK sa k 3. augustu 2018 nachádza a používateľom je celkovo sprístupnených viac ako 1 milión digitálnych objektov (monografie, pohľadnice, plagáty, špeciálne dokumenty, periodiká a články).

V rámci lokálnej siete SNK majú používatelia neobmedzený prístup k plným textom všetkých typov objektov, v ktorých môžu cez sofistikovaný discovery systém vyhľadávať (aj plnotextovo), prezerať si ich a v súlade s autorským zákonom vytlačiť.

Ako používateľ už nemusíte čakať, kým Vám fyzický dokument prinesú z depozitu - k státisícom zdigitalizovaných objektov máte prístup ihneď. A vyhľadať si, čo Vás zaujíma, môžete z pohodlia svojho domova - obmedzenie sprístupnenia na priestory SNK sa týka len prístupu k plným textom, všetky ostatné možnosti, ktoré dikda.snk.sk ponúka, využijete naplno z ktoréhokoľvek miesta a kedykoľvek.


     logo online katalog snk new gr logo dikda katalog gr logo dikda grlogo eiz gr logo slovakiana gr logo zond gr logo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr 

logo opis cb   logotyp MKSR sk cb


logo navstevnik cb 1
    logo GIS cb    logo EYCH2018 cb

sn facebooksn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

July 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Navštívte nás

Navštívte SNK a jej múzeá

 

Slovenská národná knižnica
Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo dikda   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 WDL logo