Na webových stránkach Slovenskej národnej knižnice (SNK) používame súbory cookies. Prezeraním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. Ďalšie informácie o spôsobe používania súborov cookies nájdete TU.

 

  Novinky v Katalógu digitálnej knižnice SNK /10. týždeň 2018/

Životopisy dvoch krásnych dám, operných dív, obohatili v 10. týždni spolu s ďalšími 754 digitálnymi monografiami Katalóg digitálnej knižnice SNK. Nádherný soprán Edity Grúberovej a mezzosoprán Niny Hazuchovej sa roky niesli domácimi i svetovými opernými scénami.

2018-03-09 katalog dikda snk vyhladavanie hazuchova

Publikácia, venovaná opernej speváčke - mezzosopranistke Nine Hazuchovej, pochádza z pera sopranistky a vokálnej pedagogičky Márie Tomanovej. Vydala ju v roku 2013 Fakulta múzických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Tvoria ju ohlasy odbornej kritiky, ale aj samotné vyjadrenia a spomienky umelkyne. Podrobne sú spracované kapitoly, venované jej koncertnej a pedagogickej činnosti. Cenným doplnkom je súpis jej javiskových postáv a rozhlasových nahrávok.

2018-03-09 katalog dikda snk hazuchova

„Keď ma nepustíte študovať spev, prepadnem z matematiky," takto sa vyhrážala svojim rodičom, keď jej nedovolia študovať spev. Našťastie, emócie sa postupne utíšili a ona po čase zamenila gymnázium za konzervatórium.

Nina Hazuchová bola členkou Opery Slovenského národného divadla rekordných 42 rokov (1946 - 1988). Zapísala do dejín vokálnej interpretácie na Slovensku aj ako vzácna koncertná speváčka.

2018-03-09 katalog dikda snk gruberova

Pozoruhodnou biografiou je aj kniha nemeckého hudobného novinára Markusa Thiela Edita Gruberova - der Gesang ist mein Geschenk, vydaná vo vydavateľstve Bärenreiter Kassel v roku 2012.

Slovenská sopranistka, Edita Gruberová, patrí k najvýznamnejším koloratúrnym speváčkam našich čias a je vo svete označovaná za "kráľovnú koloratúry" alebo "slovenského slávika". Účinkovala a účinkuje na najvýznamnejších svetových operných scénach ako je newyorská Metropolitan Opera, Milánska La Scala, v Royal Opera House v Londýne, v parížskej Národnej opere, bavorskej Štátnej opere a v rade ďalších. Je čestnou členkou Viedenskej štátnej opery.

Zdigitalizované monografie, ktoré vyšli v rokoch 2000 – 2013, predstavujú povinné výtlačky a slovacikálne dokumenty zahraničnej proveniencie. Tematicky pokrývajú oblasť ekonómie, sociálnych aj prírodných vied, medicíny, histórie, pedagogiky, umenia, literatúry faktu, beletrie, literatúry pre deti a mládež.

Katalógu digitálnej knižnice SNK sa k 9. 3. 2018 nachádza a používateľom je celkovo sprístupnených 891 199 digitálnych objektov (monografie, pohľadnice, plagáty, špeciálne dokumenty, periodiká a články).

V rámci lokálnej siete SNK majú používatelia neobmedzený prístup k plným textom všetkých typov objektov, v ktorých môžu cez sofistikovaný discovery systém vyhľadávať (aj plnotextovo), prezerať si ich a v súlade s autorským zákonom vytlačiť.

Ako používateľ už nemusíte čakať, kým Vám fyzický dokument prinesú z depozitu - k státisícom zdigitalizovaných objektov máte prístup ihneď. A vyhľadať si, čo Vás zaujíma, môžete z pohodlia svojho domova - obmedzenie sprístupnenia na priestory SNK sa týka len prístupu k plným textom, všetky ostatné možnosti, ktoré dikda.snk.sk ponúka, využijete naplno z ktoréhokoľvek miesta a kedykoľvek.


     logo online katalog snk new gr logo dikda katalog gr logo dikda grlogo eiz gr logo slovakiana gr logo zond gr logo dod grlogo mdt online grlogo spytajte sa gr 

logo opis cb   logotyp MKSR sk cb


logo navstevnik cb 1
    logo GIS cb    logo EYCH2018 cb

sn facebooksn twitter sn youtubesn linkedinsn instgram

Kalendár podujatí SNK

July 2020
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Navštívte nás

Navštívte SNK a jej múzeá

 

Slovenská národná knižnica
Námestie J. C. Hronského 1
036 01 Martin

 

Google mapa

 

Navštívte aj múzeá SNK

 

Digitálne knižnice

  

logo dikda   logo dikda katalog

 

logo Slovakiana 90     europeana 

 WDL logo